Наукова конференція Інституту ядерних досліджень НАНУ
27-31 січня 2014 р.

Тези доповідей

Секція: Радіаційна фізика та радіаційне матеріалознавство

28 січня 2014 р., понеділок, 14:30

Регламент: 12+3 хв

попередня

до розкладу

наступна


ЕЛЕКТРООПТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СВІТЛОДІОДІВ GaAs1-xPx

 

І.В. Петренко1, О.В. Конорева1, Є.В. Малий1, М.Б. Пінковська1, В.М. Попов2,

В.П. Тартачник1

 

1 Інститут ядерних досліджень НАН України, Київ

2 Науково-дослідний інститут “Мікроприлад”, Київ

 

Діодні структури, одержані на основі твердих розчинів GaAs-GaP, порівняно з бінарними GaP, знайшли широке застосування завдяки можливості плавної зміни ширини забороненої зони шляхом коригування складу випромінюючої області, а відтак і положення спектрального максимуму свічення. Легування ізоелектронною домішкою азоту дозволило створювати випромінювальні центри, енергія зв’язку екситонів на яких, будучи фіксованою відносно дна С-зони, забезпечувала одержання ефективних помаранчевих, червоних і жовтих випромінювачів. Висока яскравість обумовлювалась використанням складу при значеннях х, близьких до 0.4, коли матеріал стає прямозонним і ймовірність випромінювальної рекомбінації зростає.

У поданій роботі приведені результати досліджень електрооптичних характеристик помаранчевих та жовтих світлодіодних структур, одержаних на основі розчинів GaAs1‑xPx. Вимірювались спектри електролюмінесценції та вольт-амперні характеристики (ВАХ) в інтервалі температур 77 – 300 К.

Спектральні криві містять лінії випромінювання екситонів та їхніх фононних повторень; особливо інтенсивною є складова, обумовлена рекомбінацією екситона, зв’язаного на парі сусідніх атомів азоту, котра проявляє різку температурну залежність з тенденцією до зменшення інтенсивності зі зростанням температури.

Як і у випадку фосфідо-галієвих діодів, на ВАХ в області низьких температур 145 К також виникають ділянки від’ємного диференційного опору (ВДО), причому, у структурах GaAs1-xPx ВДО розпадається на дві окремі частини.

Виявлені особливості можуть формуватися у процесі захоплення носіїв заряду глибокими рівнями, локалізованими в межах і-шару p-n-переходу.

Перебування діода у режимі нестійкості може бути використане з метою створення на його основі генератора низькотемпературних світлових коливань.

 


попередня

до розкладу

наступна