Науково-організаційна структура

Інституту ядерних досліджень

 

Інститут ядерних досліджень Національної академії наук України входить до складу Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України і є державною науковою  бюджетною неприбутковою установою на самостійному балансі з правами юридичної особи.

 

Діяльність Інституту здійснюється у відповідності з основними науковими напрямами, перспективними та річними планами науково-дослідних та прикладних робіт.

 

Економічну основу діяльності ІЯД становить бюджетне фінансування науково-дослідних робіт, фінансування в рамках цільових державних та відомчих наукових і науково-технічних програм, кошти, отримані за виконання замовлень інших організацій та підприємств та інші. Структурними підрозділами Інституту є науково-дослідні та науково-технічні відділи, Центри, апарат управління та допоміжні підрозділи і служби.

 

Інститут очолює директор, якого обирають за конкурсом загальні збори Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України з урахуванням думки наукових працівників Інституту терміном на п’ять років і затверджується Загальними зборами Національної академії наук України.

 

Вчена рада Інституту є колегіальним дорадчим органом управління науковою та науково-технічною діяльністю Інституту, обирається загальними зборами наукових працівників Інституту при зміні керівництва Інституту. Склад Вченої ради затверджується рішенням Бюро Відділення ядерної фізики та енергетики Президії НАН України.

 

Наукова та науково-організаційна робота відділів координується секціями Вченої ради Інституту за науковими напрямками. Склад секцій Вченої ради Інституту вибирається загальними зборами науковців Інституту.

 

Секція Вченої ради з ядерної фізики (Голова секції доктор фіз.-мат. наук, професор Костянтин Олегович Теренецький, секретар кандидат фіз.-мат. наук Андрій Ніколайко) координує наукові дослідження відділів:

- теорії ядра

- теорії ядерних реакцій

- ядерної фізики з лабораторією фізико-технічних проблем джерел ядерних  випромінювань

- ядерної спектроскопії

- структури ядра

- ядерних реакцій

- фізики лептонів

- поляризаційних процесів

- фізики важких іонів

- ядерно-атомних процесів

- ядерної електроніки та засобів автоматизації експерименту

- фізики високих енергій

- циклотрону У-120

- ізохронного циклотрону У-240

- електростатичних прискорювачів

- лабораторія часового аналізу ядерних процесів.

 

Секція Вченої ради з атомної енергетики (Голова секції доктор фіз.-мат. наук, професор Павлович Володимир Миколайович, секретар кандидат фіз.-мат. наук Андрій ) координує роботу відділів:

- теорії ядерних реакторів

- нейтронної фізики

- проблем дозиметрії ядерних реакторів

- дослідницького ядерного реактора ВВР-М

- Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

 

Секція Вченої ради з фізики твердого тіла (Голова секції доктор фіз.-мат. наук, член-кореспондент НАН України, професор Сугаков Володимир Йосипович, секретар кандидат фіз.-мат. наук ) координує роботу відділів:

- теоретичної фізики

- радіаційної фізики

- радіаційного матеріалознавства.

 

Секція Вченої ради з фізики плазми (Голова секції доктор фіз.-мат. наук, професор Колесниченко Ярослав Іванович, секретар кандидат фіз.-мат. наук ) координує наукові дослідження відділів:

- теорії ядерного синтезу

- теорії плазми

- фізики плазми з лабораторією плазмових технологій.

 

Секція Вченої ради з радіоекології  та радіобіології (Голова секції доктор біол. наук, професор Пінчук Людмила Борисівна, секретар кандидат біол. наук…) координує наукові дослідження Центру екологічних проблем атомної енергетики  НАН України, куди входять лабораторії радіонуклідів та радіо фармпрепаратів та лабораторія  радіобіології.

 

Наукові, науково-технічні та організаційні заходи в Інституті виконуються та забезпечуються науково-технічними та допоміжними підрозділами:

- науково-технічна бібліотека,

- сектор впровадження науково-технічних розробок,

- відділ ліцензування та систем якості,

- відділ радіаційного контролю і техніки безпеки,

- центральний відділ радіаційної безпеки,

 

В Інституті діє аспірантура, що проводить підготовку за спеціальностями 01.04.16 – фізика атомного ядра, елементарних частинок і високих енергій, 01.04.08 – фізика плазми, 01.04.07 – фізика твердого тіла,  05.14.14 – теплові та ядерні енергоустановки.

 

При Інституті діє Спеціалізована вчена рада Д 26.167.01  для розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) фізико-математичних та доктора технічних наук за спеціальностями:

              01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій та

              05.14.14 – теплові та ядерні енергоустановки.